Srpen 2013

Články týdne - Mapa

15. srpna 2013 v 23:50 | Lucky14
Co je život? ZDE
Introvert ZDE
Prokrastinace ZDE

Co je život?

12. srpna 2013 v 16:20 | Lucky14
Co je to vlastně život? Je těžké ho definovat, protože pro každého znamená život něco jiného a pro každého je jinak těžký. Je jiný pro plně zdravého člověka a jiný pro člověka na vozíku. Pro někoho je život denním stereotypem mezi vyčerpávajícím zaměstnáním a rodinou. Pro jiného každý den znamená jedno nové dobrodružství a pro dalšího hromada volného času a otázky, co s ním.

Podle mě je život jeden z nejvzácnějších darů, který jsme kdy dostali a je třeba ho plně využít, jelikož každý máme jen jednu šanci. Myslím si, že život je takový, jaký si ho uděláme. Je plno lidí, co si stěžují, že jejich život za nic nestojí, nebo nemá smysl. Většina z nich si neuvědomuje, že to oni rozhodují o svém životě. Každý z nás rozhoduje, jaký náš život bude. Samozřejmě je plno věcí, které v životě ovlivnit nelze, ale myslím si, že podstatnou část života máme ve svých rukou. Jedním ze základních kroků ke smysluplnému životu je najít jeho smysl. Jaký je smysl života? Na to každý musí najít odpověď sám. Pro každého je to něco jiného. Pro mě například rodina. Při hledání smyslu života je třeba nevzdávat se a být trpělivý. I po té, co jsme náš smysl života našli, je to stále těžká cesta. Je třeba jít si za svým, nevzdávat to a překonávat překážky, nabírat zkušenosti a věřit, že náš smysl života je správný. Pak náš život bude mít tu správnou hodnotu a nebudeme v něm muset jednou něčeho litovat. Shrnutě si tedy myslím, že podstata života je jeho smysl, který musíme nalézt.

Závěrem chci ještě říci, že je potřeba ještě jedna věc. Uvědomit si, že život není fér, umět se vyrovnat s krutými ranami, které život umí dát, nevzdávat se a jít přes všechno dál.